3 POWODY, ABY UMIEŚCIĆ SWÓJ DOM NA RYNKU TERAZ

Masz plany przeprowadzki, być może kiedyś w (odległej) przyszłości. ‘Jaki jest najlepszy czas na sprzedaż domu?’ można by zapytać? My mówimy: teraz. Nie czekaj zbyt długo, nie przegap łodzi!

Kiedy sprzedać dom?

Rynek mieszkaniowy jest w tej chwili w pełnym rozkwicie. Brakuje domów na sprzedaż, a ceny rosną. Średnia cena sprzedaży istniejącego domu wyniosła w pierwszym kwartale 2021 roku nawet 385.000 euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym średnia cena sprzedaży wzrosła o 15%.

Tymczasem znalezienie nowego domu staje się coraz trudniejsze. W ubiegłym roku w pewnym momencie sprzedano nawet więcej domów niż wystawiono nowych na sprzedaż. Dlatego znalezienie nowego domu jest bardzo trudne. Jednak jest to bardzo dobry czas, aby umieścić swój dom na sprzedaż – jeśli masz dobry plan.

1. To jest rynek sprzedawcy

Jesteś prawie pewien, aby uzyskać dobrą ofertę, jeśli umieścić swój dom na rynku teraz. Wiele osób szuka domu do kupienia, więc konkurencja jest duża. Ludzie często licytują powyżej ceny wywoławczej, więc jeśli o to chodzi, Ty jako sprzedawca dobrze sobie radzisz w tej chwili.

Pamiętaj, że będziesz potrzebował nowego domu, kiedy sprzedasz swój własny. Ponieważ rynek jest teraz tak ciasny, lepiej kupić nowy dom, zanim wystawisz swój własny dom na sprzedaż.

2. Twój obszar wyszukiwania rozszerza się

Jedną z zalet pracy w domu jest to, że odległość do pracy staje się mniej ważna. Wiele firm będzie nadal pozwalać na pracę w domu w przyszłości. Co jest bardzo wygodne, ponieważ oznacza, że nie musisz koniecznie mieszkać bardzo blisko swojej pracy.

Jeśli sprzedajesz swój dom teraz, w wielu przypadkach oznacza to, że Twój obszar wyszukiwania nieco się rozszerzył. Nawiasem mówiąc, nasz doradca z makelaar nootdorp radzi, abyś przyjrzał się również nowym domom. Ponieważ niedobór mieszkań jest tak poważny, buduje się wiele nowych domów. Dodatkową zaletą jest to, że wiele nowych domów jest relatywnie tańszych od istniejących.

3. Stopa procentowa jest nadal niska

Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest nadal niskie, co oznacza, że można teraz zaciągnąć bardzo tani nowy kredyt hipoteczny. Ta niska stopa procentowa jest również jednym z powodów, dlaczego rzeczy są tak dzikie na rynku mieszkaniowym.

W najbliższym czasie możliwe jest, że stopa procentowa nieco wzrośnie, ale prawdopodobnie nie za bardzo. Więc na razie można prawdopodobnie uzyskać nowy kredyt hipoteczny z miłą niską stopą procentową.

Więc nie muszę się martwić o kryzys gospodarczy, jeśli wystawię swój dom na sprzedaż?

Słoniem w pokoju (lub na rynku mieszkaniowym) jest oczywiście kryzys gospodarczy spowodowany działaniami korony. Niektóre firmy, takie jak restauracje, sklepy i agencje eventowe, musiały zostać tymczasowo zamknięte. Na szczęście duża część pracujących tam osób może liczyć na pomoc rządową. Z drugiej strony, było też wiele firm, które były wyjątkowo zajęte, więc kryzys nie jest tak zły, jak mogłoby się wydawać. Na rynku mieszkaniowym wpływ kryzysu gospodarczego jest niewielki lub żaden.

W drugiej połowie 2021 r. środki wsparcia zostaną prawdopodobnie w znacznym stopniu wycofane. Może to oznaczać, że więcej firm upadnie, a ludzie stracą pracę. Zdaniem ekspertów, (zbyt) rozgrzany rynek mieszkaniowy może w efekcie nieco ostygnąć. Więc również w tym względzie jest to bardzo dobre, aby wziąć swoją szansę teraz, jeśli chcesz sprzedać swój dom.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *