Grudniowe miesiące w Polsce

Grudniowe miesiące są w Polsce szeroko rozpakowywane. W okresie adwentu wielu Polaków chodzi do kościoła, gdzie codziennie rano odbywa się uroczystość. Spotkania te organizowane są z dużą ilością świateł i świec, co oddala atmosferę Bożego Narodzenia.

Tradycje
W listopadzie pierwsze przygotowania do grudniowych miesięcy zostały już poczynione w Polsce. Wioski są ozdobione choinkami i wszelkiego rodzaju lampkami. W Wigilię Bożego Narodzenia naprawdę okazuje się, jak ważne są dla Polaków Święta. Często rozpakowują to z rodziną i obchodzą Boże Narodzenie z dużą ilością jedzenia, co my w Holandii faktycznie robimy. W Polsce tradycją jest spędzanie wieczoru przed świętami z całą rodziną u dziadka i babci.

Prezenty
Kiedy w rodzinie są małe dzieci, jest to tradycja, że wierzą w Świętego Mikołaja. To oczywiście zależy od każdego wychowania, ale wiele małych dzieci w Polsce wierzy w Świętego Mikołaja, tak jak dzieci w Holandii wierzą w naszego Dobrego Świętego! W Polsce “Święty Mikołaj przychodzi” i kładzie prezenty pod choinką, którą w grudniu prawie wszyscy Polacy mają w swoich domach. Po uroczystości bożonarodzeniowej w domu wiele kościołów organizuje dodatkową uroczystość bożonarodzeniową, która zazwyczaj rozpoczyna się około południa w nocy. Po nabożeństwie bożonarodzeniowym istnieje możliwość skosztowania jeszcze większej ilości przysmaków, ponieważ jest to oczywiście część Bożego Narodzenia!

Jedz
Podczas kolacji tradycją jest bezpłatne przechowywanie jednego krzesła przy stole dla niespodziewanych gości. Będziesz zaskoczony, jak wielu Polaków jest na to otwartych! Nigdy nie wiadomo, czy na przykład bezdomny dołączy do was podczas przyjęcia świątecznego, nikt nie powinien być sam w grudniu. Na stole zawsze znajduje się dokładnie 12 dań i często są one przygotowywane przez całą rodzinę z własnymi tradycjami kulinarnymi. Często wracają te same dania. Pierwsze wieczory bożonarodzeniowe wielu Polaków spożywa wegetariańskie. Zupa jest często przygotowywana, a zamiast mięsa przygotowywana jest ryba. Innym znanym polskim daniem są pierogi, czyli nadziewane ciasto z grzybami lub kapustą.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *