Które gry są najlepsze do grania online?

Słowo “gry online” zawsze kojarzy się z uzależnionymi od gier młodymi ludźmi, grającymi w heroiczne gry strzelankowe do środka nocy. Ale oczywiście istnieje wiele wspaniałych gier, w które można grać online! Choć nie mam na to zbyt wiele czasu, to lubię od czasu do czasu zagrać w fajną grę. To jest moja lista ulubionych gier online, zarówno na pc jak i na komórkę!

Zacznę od gier na pc, ponieważ są to najlepsze gry do gry online.

Zagraj w Settlers of Catan online

Jedną z najlepszych gier do gry online jest Settlers of Catan. W przeciwieństwie do fizycznej gry planszowej, gra online przebiega o wiele szybciej. Jeśli gra jest naprawdę szybka, można ją ukończyć w siedem lub osiem minut, długa gra trwa około piętnastu do dwudziestu minut.

Ja zawsze gram w Osadników na niemieckiej platformie Brettspielwelt. Tutaj możesz zagrać w wiele różnych gier. Osadnicy tutaj nazywa się “Siedler” i wolę wersję “Turnier”, gdzie od razu zakładasz wioskę i miasto zamiast dwóch wiosek.

Najprostszym sposobem na grę jest ściągnięcie na swój komputer programu Brettspielwelt (lub BSW). Nie zawsze jest to łatwe, ale na ich stronie jest kilka tutoriali online.

Jest możliwe (a nawet powszechne), aby przywitać się, gdy wchodzisz do gry i ładnie zapytać, czy możesz się przyłączyć. Większość graczy porozumiewa się w języku niemieckim i/lub angielskim.

Zagraj w ‘Carcassonne’ online

Na Brettspielwelt znajduje się również mało znana gra Carcassonne. Uważam, że jest to lepsza gra niż Osadnicy, choć trwa nieco dłużej. W Carcassonne na zmianę wybierasz (zakrytą) kartę, którą możesz wykorzystać do budowy ulic, miast, klasztorów i łąk. Każde ukończone miasto lub ulica daje Ci punkty, tak długo jak masz najwięcej ludzi w mieście lub na ulicy.

Na koniec gry otrzymasz dodatkowe punkty za wszystkie niedokończone miasta, ulice i klasztory. Kto ma najwięcej punktów, ten wygrywa.

Carcassonne online jest bardziej zabawne niż sama gra planszowa

Carcassonne jest w rzeczywistości bardziej zabawne, gdy grasz w nią online niż jako gra planszowa, ponieważ jesteś niekończące się liczenie i obliczanie podczas gry. Każde miasto zdobywa inną ilość punktów, w zależności od zasobów, sztandarów, katedr i innych dodatków w mieście. Zaletą gry w Carcassonne online jest to, że komputer oblicza wszystko za Ciebie.

Istnieje kilka zestawów rozszerzeń do Carcassonne, a niektóre z nich mogą być również rozgrywane na Brettspielwelt. Ja wolę grać w ‘Katedry i karczmy’, ‘Kupców i mistrzów budowlanych’ oraz ‘Smoka, wróżkę i księżniczkę’.

Granie w ‘Prince of Persia’ online

Niedawno odkryłem stronę justgames.pl, odwiedź stronę gdzie rzeczywiście można zagrać we wszystkie rodzaje starych gier DOS-owych. Nostalgia młodzieży!

Jako nastolatek grałem w wiele gier na naszym starym komputerze DOS, wśród których była piękna gra Prince of Persia. Gra, w której młody książę musi przejść przez perski pałac, aby uratować porwaną księżniczkę. Oczywiście po drodze napotyka różnego rodzaju niebezpieczeństwa, ale wysportowany chłopiec wspina się i przeskakuje nad wszystkim i udaje mu się pokonać wszystkich, nawet przebiegłego Jaffara na końcu…

Dla wszystkich, którzy grali w tę grę w latach 80-tych i 90-tych będzie naprawdę miło zobaczyć ją ponownie. A jednak dziwaczne, jak wiele udaje Ci się jeszcze znaleźć po tylu latach!

 

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *