Kupujesz nowy lub używany samochód?

Kupno nowego samochodu to duży krok. Zastanów się, jaki rodzaj samochodu chcesz i zadaj sobie pytanie, czy chcesz kupić nowy czy używany samochód. Jest coś, co można powiedzieć zarówno o nowych, jak i używanych samochodach. Wszystko zależy od tego, jakiego wyboru dokonasz.

Sprzedaż samochodów używanych wzrasta. Nic dziwnego, bo kupno używanego samochodu jest znacznie tańsze niż wyjechanie z salonu fabrycznie nowym. Z drugiej strony, znalezienie dobrego samochodu używanego może być trudne. Zwłaszcza jeśli niekoniecznie znasz się na samochodach. Na co zwracać uwagę przy wyborze między nowym a używanym samochodem?

Nowy czy używany samochód?

Nie ukrywamy tego: nowy samochód jest droższy od używanego. W ciągu pierwszych kilku lat koszty amortyzacji będą wyższe niż w przypadku samochodu używanego. Po 5 latach nowy samochód jest wart o połowę mniej. Niekoniecznie jest to coś złego, ale coś, o czym warto pomyśleć. Warto również wziąć pod uwagę, że firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj naliczają wyższe składki za nowe samochody. Używany samochód jest o wiele tańszy. Ale z drugiej strony, w dzisiejszych czasach samochody wprowadzają innowacje równie szybko jak smartfony. Kupując używany samochód nie masz do dyspozycji najnowszych technologii.

Plusy i minusy zakupu używanego samochodu

Aby pomóc Ci podjąć decyzję, oto kilka plusów i minusów zakupu używanego samochodu.

Zalety samochodu używanego

– Tańszy w zakupie: możliwość jazdy “droższym” samochodem niż przy zakupie nowego

– Często kwestia wyboru i zabrania do domu

– Duży wybór

Wady używanego samochodu

– Często nie wiesz, jaki rodzaj historii samochód miał i jaki stan jest w teraz

– Często masz mało lub nie ma gwarancji

– z wyjątkiem auto.nl, gdzie można dostać cały rok

– Nie ma nieuszkodzony lakier i nie super gładkie nadwozie już

– Starsze samochody mają mniej funkcji bezpieczeństwa niż nowy i są często mniej ekonomiczne

Zalety i wady zakupu nowego samochodu

Zastanawiasz się nad kupnem nowego samochodu? Oto plusy i minusy.

Zalety nowego samochodu – Wybierz własne opcje, wyposażenie, kolor, wszystko jedno – Co najmniej dwa lata gwarancji fabrycznej – Bezpieczny, czysty i ekonomiczny

Wady nowego samochodu – droższy w zakupie – wyższe koszty amortyzacji

Gdzie kupić używany samochód?

Kupno nowego samochodu nie jest tak ryzykowne. Wiesz dokładnie, co kupujesz i gdzie się zwrócić, jeśli coś jest z nim nie tak. Z używanym samochodem, oczywiście, sprawy mają się inaczej. Może się zdarzyć, że zatrzymasz się podczas pierwszej jazdy swoim używanym samochodem. Tak, a potem? Chcesz tego uniknąć. Dobrze jest więc wiedzieć, gdzie najbezpieczniej kupić używany samochód.

Sprawdź VIN możesz być zawsze pewny, że kupujesz dobry samochód.Wszystkie nasze samochody są doskonałej jakości, wszystkie samochody, które dostarczamy do naszych klientów. Czy coś jest nie tak, czy może uważa, że jakaś część musi być wkrótce wymieniona?Wtedy już to zrobią. Ich drzwi są zawsze otwarte.

Koszty samochodu używanego

Powszechnie wiadomo, że za używany samochód płaci się mniej niż za nowy. Ale ile się płaci za używany samochód? To zależy od wielu rzeczy. Jak wiek samochodu, czy był on własnością starszej pani lub podróżującej bizneswoman, konserwacja, jaki to rodzaj samochodu i jaki to model. Jeśli chcesz wiedzieć, czy płacisz dobrą cenę, cennik ANWB jest dobrym wskaźnikiem.

Dobrze wiedzieć: ceny samochodów używanych i nowych w auto.nl są przeciętnie niższe niż u “zwykłego dealera” i obejmują wszystko. I to bez negocjacji.

Czy możemy pomóc Ci w zakupie nowego samochodu? W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo samochody używane i fabrycznie nowe.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *