Młodzieżowa Przedsiębiorczość na żywo

Na szczęście nie tylko w tym tygodniu zwraca się uwagę na przedsiębiorczość młodych ludzi, ale również w Holandii mamy kilka inicjatyw i projektów realizowanych przez cały rok. Wszystko po to, by poczuć smak przedsiębiorczości, a jeśli spodoba Ci się ten smak, by podnieść rękawicę i rzeczywiście to zrobić. Nie dzieje się to tylko w Holandii, nasi partnerzy na całym świecie również aktywnie stymulują i rozwijają przedsiębiorczość.

Nasz angielski partner, na przykład, jest zaangażowany w Youth Entreprise Live, którego szefem jest nie kto inny jak premier David Cameron. Jest to organizacja skierowana do młodych ludzi w wieku do 25 lat, która za pomocą wydarzeń, mentoringu i finansowania pomaga tzw. start-upom na ich drodze do przedsiębiorczości. Ich kompetencje są również badane za pomocą Skanu Przedsiębiorcy.

E-Scan dla edukacji

Przedsiębiorczość jako podstawowy przedmiot w programie kształcenia ustawicznego, wydaje mi się dobrą inicjatywą. Przyczynia się do kształtowania postawy przedsiębiorczości wśród studentów. Nawet jeśli studenci nie rozpoczną od razu własnej działalności gospodarczej, w szybko zmieniającym się świecie taka przedsiębiorcza postawa jest koniecznością. Minęły już czasy, kiedy pracownicy mogli po prostu siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż szef powie im, co mają robić. Przewidzieć, co może przyjść, nawet jeśli nie wiedzą, co to jest i przekonać swojego szefa, a nawet lepiej, dostać przestrzeń, aby zrobić coś z nim sami. Dostrzeganie możliwości, wykorzystywanie ich i tworzenie wartości dla organizacji. Jest to przedsiębiorczość bez własnej firmy, zwana również przedsiębiorczością wewnętrzną, co najmniej tak samo ważna dla gospodarki Holandii.

Jednostka certyfikująca Przedsiębiorczość

Rozwinęliśmy E-Scan specjalnie dla edukacji; od Junior E-Scan dla edukacji podstawowej do ACE-Scan dla edukacji naukowej we współpracy z Uniwersytetem w Amsterdamie. Jesteśmy również dumnym głównym sponsorem fundacji Jong Ondernemen, która niedawno połączyła się z Bizzworld. Dla MBO i HBO opracowaliśmy również skan, który koncentruje się na tzw. przedsiębiorczości CE.

Certyfikat przedsiębiorczości, który studenci mogą uzyskać jako uzupełnienie dyplomu. E-Scan Entrepreneurship dotyczy kompetencji, które dotyczą zachowań przedsiębiorczych i są potrzebne w ramach i dla CE Entrepreneurship. Od tego roku program ten jest oficjalnie uznaną częścią struktury MBO.

Młoda przedsiębiorczość przez Internet

Oprócz przedsiębiorczości w edukacji, Internet, jak sądzę, przybliżył młodym ludziom świat przedsiębiorczości. Młodzi ludzie szybko przetwarzają informacje, korzystają z mediów społecznościowych i pomagają stosunkowo “starym” ludziom w marketingu internetowym. Rozwój gospodarczy i techniczny następuje szybko po sobie, co jest korzystne dla młodych przedsiębiorców i małych firm, które mogą stosunkowo łatwo przewidywać i reagować. Oferuje on młodym ludziom wiele możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej. Sam śledzę wielu z nich za pośrednictwem Twittera i miło jest zobaczyć, jak prywatność, szkoła i przedsiębiorczość są zintegrowane w ich życiu. To jest sposób na życie.

Rozwijając przedsiębiorczość, nie można zacząć wystarczająco wcześnie.

GEW odbywa się w listopadzie i obejmuje działania w całej Holandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie hilgeman.

About admin

Check Also

Dzieci są ważne, czyli coaching rodzicielski po polsku

Bycie rodzicem to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie przychodzi nam realizować w życiu. Co jednak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.