Młodzieżowa Przedsiębiorczość na żywo

Na szczęście nie tylko w tym tygodniu zwraca się uwagę na przedsiębiorczość młodych ludzi, ale również w Holandii mamy kilka inicjatyw i projektów realizowanych przez cały rok. Wszystko po to, by poczuć smak przedsiębiorczości, a jeśli spodoba Ci się ten smak, by podnieść rękawicę i rzeczywiście to zrobić. Nie dzieje się to tylko w Holandii, nasi partnerzy na całym świecie również aktywnie stymulują i rozwijają przedsiębiorczość.

Nasz angielski partner, na przykład, jest zaangażowany w Youth Entreprise Live, którego szefem jest nie kto inny jak premier David Cameron. Jest to organizacja skierowana do młodych ludzi w wieku do 25 lat, która za pomocą wydarzeń, mentoringu i finansowania pomaga tzw. start-upom na ich drodze do przedsiębiorczości. Ich kompetencje są również badane za pomocą Skanu Przedsiębiorcy.

E-Scan dla edukacji

Przedsiębiorczość jako podstawowy przedmiot w programie kształcenia ustawicznego, wydaje mi się dobrą inicjatywą. Przyczynia się do kształtowania postawy przedsiębiorczości wśród studentów. Nawet jeśli studenci nie rozpoczną od razu własnej działalności gospodarczej, w szybko zmieniającym się świecie taka przedsiębiorcza postawa jest koniecznością. Minęły już czasy, kiedy pracownicy mogli po prostu siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż szef powie im, co mają robić. Przewidzieć, co może przyjść, nawet jeśli nie wiedzą, co to jest i przekonać swojego szefa, a nawet lepiej, dostać przestrzeń, aby zrobić coś z nim sami. Dostrzeganie możliwości, wykorzystywanie ich i tworzenie wartości dla organizacji. Jest to przedsiębiorczość bez własnej firmy, zwana również przedsiębiorczością wewnętrzną, co najmniej tak samo ważna dla gospodarki Holandii.

Jednostka certyfikująca Przedsiębiorczość

Rozwinęliśmy E-Scan specjalnie dla edukacji; od Junior E-Scan dla edukacji podstawowej do ACE-Scan dla edukacji naukowej we współpracy z Uniwersytetem w Amsterdamie. Jesteśmy również dumnym głównym sponsorem fundacji Jong Ondernemen, która niedawno połączyła się z Bizzworld. Dla MBO i HBO opracowaliśmy również skan, który koncentruje się na tzw. przedsiębiorczości CE.

Certyfikat przedsiębiorczości, który studenci mogą uzyskać jako uzupełnienie dyplomu. E-Scan Entrepreneurship dotyczy kompetencji, które dotyczą zachowań przedsiębiorczych i są potrzebne w ramach i dla CE Entrepreneurship. Od tego roku program ten jest oficjalnie uznaną częścią struktury MBO.

Młoda przedsiębiorczość przez Internet

Oprócz przedsiębiorczości w edukacji, Internet, jak sądzę, przybliżył młodym ludziom świat przedsiębiorczości. Młodzi ludzie szybko przetwarzają informacje, korzystają z mediów społecznościowych i pomagają stosunkowo “starym” ludziom w marketingu internetowym. Rozwój gospodarczy i techniczny następuje szybko po sobie, co jest korzystne dla młodych przedsiębiorców i małych firm, które mogą stosunkowo łatwo przewidywać i reagować. Oferuje on młodym ludziom wiele możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej. Sam śledzę wielu z nich za pośrednictwem Twittera i miło jest zobaczyć, jak prywatność, szkoła i przedsiębiorczość są zintegrowane w ich życiu. To jest sposób na życie.

Rozwijając przedsiębiorczość, nie można zacząć wystarczająco wcześnie.

GEW odbywa się w listopadzie i obejmuje działania w całej Holandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie hilgeman.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *