Najpiękniejsze zakątki Wrocławia

Wrocław jest miejscem spotkań dla różnych kultur. Wynika to z jego centralnego położenia nad Odrą. Szczególnie duży wpływ na Wrocław ma kultura czeska, austriacka i pruska. Ze względu na położenie miasta, Wrocław nazywany jest również Wenecją Polski. Dzięki tej mieszance kultur we Wrocławiu jest wiele do zrobienia i zobaczenia!

Gnomy Wrocławia

Najbardziej unikalne we Wrocławiu są prawdopodobnie 300 skrzatów, które są rozmieszczone w całym mieście. Wszystkie te gnomy przedstawiają coś innego i wszystkie mają coś do zrobienia
z ich położeniem.
Pierwsze skrzaty zostały umieszczone w 2005 roku dla uczczenia pamięci ruchu przeciw komunizmowi, który panował w Polsce w latach 60. i 70.
W Informacji Turystycznej na Rynku sprzedawana jest mapa z trasą spacerową po wszystkich skrzatach. Jest to miły sposób na szybkie odkrycie centrum Wrocławia.

The Grand Place

Rynek to Grand Place w centrum Wrocławia. Z centralnej części rynku stoi tu średniowieczny ratusz, można spacerować w dowolnym kierunku, aby poznać historię miasta.
Wiele budynków jest pomalowanych na różne kolory, co daje centrum coś wesołego w sobie. Ale z powodu tych wszystkich kolorowych budynków, ratusz wyróżnia się jeszcze bardziej,
ponieważ jest o wiele ciemniejszy niż reszta budynków w centrum miasta. Wrocławski ratusz jest jednym z największych gotyckich budynków w Europie Środkowej. Pod budynkiem znajduje się Schweidnitzer Keller/ Piwnica Schwidnicka. Jest to jedna z najstarszych jadłodajni w całej Europie. W budynku mieści się również muzeum, Bieszczadzkie Muzeum Sztuki.

Chociaż centrum Wrocławia ma dużo historii, to oczywiście można tu również robić zakupy. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach zakupów, sprawdź ten blog!

Przyroda we Wrocławiu

Oprócz tylko pięknych budynków, Wrocław oferuje również piękną przyrodę. Przykładem tego jest Park Szczytnicki. Rośnie tam około 350 różnych gatunków drzew z Europy, Azji i Ameryki i żyją tam wszystkie rodzaje zwierząt. Park składa się z około 100 hektarów w różnych częściach. Jedną z tych części jest Pergola. Jest to zbiornik, w którym zainstalowano 300 dysz wodnych tworzących gejzery, mgłę wodną i wiele innych figur wodnych. Instalacja ta jest zsynchronizowana z instalacją oświetleniową i muzyczną. Połączenie tych instalacji tworzy spektakularne widowiska.

Jeden z najbardziej ikonicznych budynków Wrocławia stoi w tym parku. To jest sala wystawowa Hala Stulecia. Budynek ten znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNSECO od 2006 roku i zdecydowanie warto go odwiedzić.

Aby zobaczyć jeszcze więcej o wrocławskiej przyrodzie, można przeczytać ten blog o Ogrodzie Botanicznym i Odrze.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *