Pierogi; typowe polskie danie

Kulturalna wizyta w takich miastach jak Kraków i Wrocław, a także podziwianie pięknych naturalnych krajobrazów Tatr Wysokich. Tego wspaniałego połączenia możesz doświadczyć podczas podróży samochodem po południowej i zachodniej Polsce. Wycieczka samochodowa to wspaniały sposób na zwiedzanie kraju. Hotele i trasy są już wybrane dla Ciebie, więc możesz cieszyć się całym pięknem, jakie Polska ma do zaoferowania. Podczas tej wycieczki odwiedzisz Kraków, Zakopane, Częstochowę i Wrocław.

Stare centrum Krakowa należy do Światowego Dziedzictwa Unesco. Rynek Główny, Rynek Główny, jest największym placem w całej Europie. W mieście jest wiele do zrobienia, można wybrać się na spacer po starym mieście, posiedzieć na tarasie w centralnym rynku, aby odpocząć lub podziwiać dzieła sztuki w gotyckim kościele maryjnym z XV wieku. Zwiedzając Kraków, nie można pominąć takich zabytków, jak kultowy Zamek Królewski na Wawelu z pałacem, katedrami i smoczą jaskinią. Jeśli interesuje Cię kultura żydowska, koniecznie odwiedź żydowską dzielnicę Kazimierz, gdzie możesz odwiedzić muzeum o Oscarze Schindlerze.

Opcjonalnie podczas pobytu w Krakowie można odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce i Auschwitz Birkenau. Obie wycieczki są możliwe z przewodnikiem mówiącym po holendersku.

Kopalnia Soli w Wieliczce wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jedną z najstarszych czynnych kopalni na świecie. Wydobycie soli w kopalniach trwa od setek lat, w roku 1044 po raz pierwszy wspomniano o tym. Łącznie chodniki w kopalniach soli mają długość 300 kilometrów, a w niektórych miejscach osiągają głębokość 327 metrów.

Auschwitz jest miejscem największej masakry w historii ludzkości. Auschwitz Birkenau jest największym obozem zagłady w swoich czasach i dlatego jest uważany za symbol Holocaustu. Kompleks Auschwitz Birkenau składał się z trzech głównych obozów: Auschwitz I – centrum administracyjne, Auschwitz II (Birkenau) – obóz zagłady oraz Auschwitz III (Monowitz) – obóz pracy. Wizyta w obozie w Auschwitz i Birkenau w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika trwa od 3 do 4 godzin. Pod koniec wycieczki będziecie mieli Państwo lepsze zrozumienie straszliwych wydarzeń w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

Malownicze miasto, Zakopane, ma idealną lokalizację u podnóża Tatr. Zakopane ma wiele do zaoferowania. Zimą Zakopane jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Latem Zakopane jest idealne do uprawiania turystyki górskiej, kolarstwa górskiego, spływów tratwami po białej wodzie i jazdy konnej.

Częstochowa jest szczególnie znana jako miejsce pielgrzymek z powodu klasztoru Paulinów na Jasnej Górze. Czarna Madonna jest czczona w Częstochowie od wieków.

Wrocław został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. Wrocław nazywany jest również “Wenecją Polski”. Ma piękne stare centrum, w którym można podziwiać wiele gotyckich budynków. Średniowieczny ratusz na Starym Rynku to również widok, którego nie można przegapić. Miłośnicy sztuki mogą oddawać się przyjemnościom w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *