Przyroda w Polsce

Po kilku dniach spędzonych w Krakowie, możesz chcieć zobaczyć coś innego niż to miasto, bez względu na to, jak piękne jest. Potem chcesz iść na łono natury. Na szczęście Polska ma też do zaoferowania bardzo piękne kawałki natury. Ta natura jest również nabywana przez kulturę i historię. W ten sposób poznasz Polskę w najbardziej naturalny sposób.

Ojcowski Park Narodowy
Przykładem kawałka natury z nabytą w nim historią jest Ojcowski Park Narodowy. Jest to jeden z parków narodowych Polski, a zarazem najmniejszy w Polsce. W Ojcowskim Parku Narodowym znajduje się zamek króla Kazimierza Wielkiego. Pierwsza dokumentacja zamku pochodzi z 1315 roku. Bogata historia zamku odzwierciedla polską i europejską historię i architekturę.

Mimo przepychu tego zamku, Ojcowski Park Narodowy ma jeszcze więcej do zaoferowania: w parku występuje ponad 1000 różnych gatunków roślin, 135 różnych gatunków ptaków i ponad 500 gatunków motyli. Wiele z tych różnych gatunków jest rzadkich i chronionych przez polskie prawo. Oprócz imponującego zamku, Ojcowski Park Narodowy posiada również imponującą florę i faunę!

Zakrzówek
Zakrzówek jest ukrytym pływackim rajem Krakowa. Pomimo tego, że jezioro jest w większości ogrodzone, nadal można tu wspaniale wędrować, pływać i nurkować! I to jest zdecydowanie konieczne. Na dnie jeziora można jeszcze znaleźć pozostałości po jego przeszłości. Jezioro w ogóle nie było jeziorem. To był kamieniołom, w którym wydobywano wapień. Ale około 1990 roku uderzył w zbiornik wód gruntowych i cały wykop wypełnił się wodą. Wiele śladów tego kamieniołomu można więc znaleźć pod wodą. Dla Karola Wojtyły ukryty jest też kamień pamiątkowy. Polak ten został oddany do pracy w kamieniołomie w czasie II wojny światowej. Następnie wyjechał do Watykanu, gdzie stał się znany na całym świecie jako papież Jan Paweł II.

 

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *