Zakopane zabytki

Zakopane to wieś na południu Polski. Wieś leży u podnóża Tatr. To sprawia, że Zakopane jest popularnym miejscem do odwiedzania zarówno zimą jak i latem. W zimie jest to w rzeczywistości popularny teren sportów zimowych. Niemniej jednak Zakopane ma do zaoferowania coś więcej niż tylko piękne przeżycia związane ze sportami zimowymi.

Tatrzański Park Narodowy

W lecie można korzystać z tras turystycznych w Tatrzańskim Parku Narodowym. Trasy te mają w sumie około 250 kilometrów długości. Większość z nich zapewnia piękne widoki. Przykładem tego jest spacer po Kasprowym Wierchu. Góra ta ma 1987 metrów wysokości i leży na granicy Polski i Słowacji. W ciągu około 3,5 godziny można się wspiąć na tę górę. Jeśli nie
Jeśli masz ochotę na tak długi spacer, ale chcesz podziwiać widoki, możesz skorzystać z kolejki linowej, która odjeżdża z Kuźnic.

Śpiący rycerz

Zakopane leży u podnóża Giewontu. Ta góra jest również nazywana “Śpiącym Rycerzem”. Jeśli przyjrzeć się uważnie formacji skalnej, to wygląda na to, że rycerz śpi. Na czole tego śpiącego rycerza jest krzyż. Wierzy się, że ten rycerz wskrzesi, jeśli Polska, a zwłaszcza Zakopane, będzie w niebezpieczeństwie.

Rynek lokalny

Pomimo tego, że Tatry są bardzo piękne, to nie jest to jedyna atrakcja w Zakopanem. W północnej części Zakopanego, u podnóża Gubałówki, codziennie odbywa się targ. Na tym rynku sprzedawanych jest wiele lokalnych produktów, ale także ubrania, pamiątki i przytulanki.

Muzeum Tatrzańskie

Muzeum Tatrzańskie jest podzielone na kilka budynków w Zakopanem. W tych budynkach traktowane są różne części historii Zakopanego. W ten sposób mogą sami zdecydować, który okres czasu chcą odwiedzić w Zakopanem. Muzeum zajmuje się zarówno historią, jak i przyrodą Zakopanego.

Więcej informacji o Zakopanem można również przeczytać na tym blogu, który napisaliśmy! Entuzjastyczny? Zatem zarezerwuj wycieczkę po mieście lub wyjazd do Zakopanego już teraz!

About admin

Check Also

What is an Executive Assistant?

Anyone who would like to be an Executive Assistant should read this to understand the …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *